Sākumlapa Ūdens Gaiss Gaisma Serviss Par uzņēmumu Ekodomāšana Ziņas Kontakti
Ziņas

22. martā notika 3. Pasaules ūdens dienai veltītā konference. Tēma: „Ūdens pilsētā – ūdens ceļš, kustība un mijiedarbība”.

25.03.2011.
Latvijas Avotu biedrība sadarbībā ar „ECOFINN Latvija” organizēja Pasaules Ūdens dienai veltīto konferenci, kuras tēma šogad ir: „Ūdens pilsētā – ūdens ceļš, kustība un mijiedarbība”. Starptautiskās Ūdens dienas notikumi sākās 22. martā, kopā ar Vides aizsardzības kluba biedriem sagaidot saullēktu Zaķusalā. Šāda tradīcija iedibināta jau pirms daudziem gadiem, piedaloties vides aktīvistiem.

 
Konferencē ar lekciju piedalījās arī vēsturnieks Mg. hist. Andris Grīnbergs, kurš ar dabas pētniecību nodarbojas jau vairāk nekā 20 gadus. Nesen ir iznākusi Andra Grīnberga grāmata „Latvijas ūdenskritumi un krāces”, tās prezentācija plānota konferences ietvaros.

 
Konferencē tika apskatītas tēmas par ūdens kustību, vides piesārņojumu, ūdens tīrību un dzeramā ūdens lietošanu. Lektori informēja par jaunākajiem pētījumiem un sabiedrībā izplatītajiem mītiem par dzeramā ūdens lietošanu.

 
Latvijas Avotu biedrība ik gadu piedalās „Lielās talkas” aktivitātēs, labiekārtojot Latvijas avotus. 2010. gadā sakopta Grīvnieku avota apkārtne Līgatnē, un šogad plānots turpināt iesākto darbu avotu labiekārtošanā.

 
2011. gada jūnijā notiks ekspedīcija „Pa ūdens ceļu”, kuras mērķis ir praksē apgūt iemaņas pētīt un klasificēt avotus. Gūtās zināšanas būs iespējams izmantot nākotnē – Latvijas avotu profesionālās un videi draudzīgās labiekārtošanas metodikas veidošanai.

 
Konferenci organizē Latvijas Avotu biedrība sadarbībā ar SIA „ECOFINN Latvija”.

 
Katru gadu Pasaules Ūdens diena tiek veltīta kādam būtiskam, ar ūdens apsaimniekošanu saistītam jautājumam. Šajā gadā pasākumu moto ir „Water for Cities” („Ūdens pilsētai”). Uzsverot strauju pilsētas iedzīvotāju skaita pieaugumu, industrializāciju un klimata pārmaiņas, konfliktus un dabas katastrofas, Pasaules Ūdens dienas mērķis 2011. gadā ir pievērst starptautisku uzmanību pilsētas ūdens sistēmām, ūdens kvalitātes un kvantitātes jautājumiem. Pasaules Ūdens dienas aktivitātes vada UNESCO. Valstis tiek aicinātas veltīt dienu, lai veiktu noteiktas darbības, kas veicinātu sabiedrības informētību, publicējot un izplatot informatīvus materiālus, rīkojot konferences, apaļā galda diskusijas, seminārus un cita veida pasākumus, organizējot izstādes saistībā ar ūdens resursu saglabāšanu un attīstību un „Agenda 21” ieteikumu ieviešanu.