Sākumlapa Ūdens Gaiss Gaisma Serviss Par uzņēmumu Ekodomāšana Ziņas Kontakti
Ziņas

29. – 31. jūnijā notiks vēl nebijusi Latvijas Avotu biedrības (sadarbībā ar „ECOFINN Latvija”) ekspedīcija „Pa ūdens ceļu”!

27.07.2011.
Ekspedīcijas mērķis ir praksē pētīt un klasificēt avotus, kā arī apzināt un iegūt pieredzi par cilvēka un avotu saudzīgas mijiedarbības principiem. Iegūtās zināšanas tiks izmantotas, lai veidotu profesionālu un videi draudzīgu avotu labiekārtošanas metodiku.

Latvijas Avotu biedrības Valdes priekšsēdētājs Edgars Medvedskis informē, ka Latvijā mūsdienās nav skaidru un saprotamu kritēriju, kuri nosaka, līdz kuram brīdim notiek avota labiekārtošanas darbi un kurā brīdī šāda „labiekārtošana” jau pārvēršas postīšanā. Bieži vien, ja avotā ir kvalitatīvs ūdens, cilvēki vienkārši dodas uz avotu pēc ūdens pa taisnāko ceļu, tā nobradājot biotopus, izmīdot un nobrucinot iežus utt. Ko darīt? Tieši tāpēc Latvijas Avotu biedrība rīko ekspedīciju „Pa ūdens ceļu”.

Ekspedīcijā plānots pārvietoties ar plostiem posmā no Krāslavas līdz Naujenei pa gleznaino dabas parku Daugavas ielejā, Augšdaugavas aizsargājamo ainavu apvidū. Parks dibināts 1990. gadā, lai saglabātu unikālo un savdabīgo Daugavas senlejas ainavu. Tā ir vienīgā vieta Latvijā, kur Daugava saglabājusi savu dabisko tecējumu. Daugavas loku raksturīgākā dabas īpatnība ir astoņi lieli Daugavas līkumi posmā no Krāslavas līdz Naujenei. Šajā posmā Daugavas krastos atrodas virkne ievērojamu avotu – Mālkalnes, Užinkolna, Viļjušu u. c.

Ekspedīcijas norisi fotografēs ainavu fotogrāfs Ainārs Jēkabsons.

Visi interesenti 17. septembrī Andrejsalā, „Sapņu teātra” telpās laipni gaidīti aplūkot ekspedīcijas fotoizstādi. Notiks ekspedīcijas materiālu prezentācija, diskusija par cilvēka attiecībām un avotu mijiedarbību. Neiztiks arī bez dziesmām un mūzikas.

Latvijas Avotu biedrība izsaka pateicību Daugavpils Universitātes pārstāvim Mg. ģeogr. Jurim Somam par informatīvo palīdzību ekspedīcijas sagatavošanā.

Latvijas Avotu biedrība dibināta 2009. gadā, un tā nodarbojas ar avotu apzināšanu, klasificēšanu, aizsargāšanu un uzturēšanu Latvijā. Biedrība ir arī viena no galvenajām UNESCO izsludinātās Pasaules Ūdens dienas aktivitāšu veicējām un īstenotājām Latvijā.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji ir aicināti piedalīties šajā braucienā, iepriekš informējot Latvijas Avotu biedrību. Iespējams veikt arī daļu plānotā maršruta.

Ekspedīciju atbalsta SIA „ECOFINN Latvija”.