Sākumlapa Ūdens Gaiss Gaisma Serviss Par uzņēmumu Ekodomāšana Ziņas Kontakti
Ziņas

17. septembrī notiks Latgales ekspedīcijas atskaites pasākums

10.09.2011.
17. septembrī plkst. 16.00 Andrejsalā, „Sapņu teātra” telpās notiks ekspedīcijas „Pa ūdens ceļu” rezultātu prezentācija un diskusija par cilvēka un avotu attiecībām.

Jūlija beigās notikušās ekspedīcijas mērķis bija praksē pētīt un klasificēt dažādus Daugavas avotus, kā arī apzināt un iegūt pieredzi par cilvēka un avotu saudzīgas mijiedarbības principiem.

Latvijas Avotu biedrības Valdes priekšsēdētājs Edgars Medvedskis informē, ka Latvijā mūsdienās nav skaidru un saprotamu kritēriju, kas noteiktu, līdz kuram brīdim notiek avota labiekārtošana un kurā brīdī šī „labiekārtošana” pārvēršas postīšanā. Viens no ekspedīcijas mērķiem bija novērot un dokumentēt cilvēka neskartos avotus un to apkārtni.

Ekspedīcijas ietvaros ar plostiem tika veikts ceļa posms pa Daugavu no Krāslavas līdz Naujenei, pa gleznaino dabas parku Daugavas ielejā, Augšdaugavas aizsargājamo ainavu apvidū. Parks dibināts 1990. gadā, lai saglabātu unikālo un savdabīgo Daugavas senlejas ainavu. Tā ir vienīgā vieta Latvijā, kur Daugava saglabājusi savu dabisko tecējumu. Daugavas loku raksturīgākā dabas īpatnība ir astoņi lieli Daugavas līkumi posmā no Krāslavas līdz Naujenei. Šajā posmā Daugavas krastos atrodas virkne ievērojamu avotu – Mālkalnes, Užinkolna, Viļjušu u. c.

17. septembra pasākumā ir plānots informēt par ekspedīcijas norisi un secinājumiem, kā arī notiks diskusija par cilvēka un avotu mijiedarbību. Pasākumā tiks demonstrēti ainavu fotogrāfa Aināra Jēkabsona brauciena laikā uzņemtie fotoattēli. Par muzikālo noskaņu rūpēsies dzejniece un mūziķe Elīna Līce un Einārs Kvilis.

Latvijas Avotu biedrība izsaka pateicību Daugavpils Universitātes pārstāvim Maģ. ģeogr. Jurim Somam par informatīvo palīdzību ekspedīcijas sagatavošanā.

Latvijas Avotu biedrība dibināta 2009. gadā, un tā nodarbojas ar avotu apzināšanu, klasificēšanu, aizsargāšanu un uzturēšanu Latvijā. Biedrība ir arī viena no galvenajām UNESCO izsludinātās Pasaules Ūdens dienas aktivitāšu veicējām un īstenotājām Latvijā.

Visi interesenti un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji ir aicināti piedalīties šajā pasākumā.

Pasākumu atbalsta SIA „ECOFINN Latvija”.