Sākumlapa Ūdens Gaiss Gaisma Serviss Par uzņēmumu Ekodomāšana Ziņas Kontakti
Ziņas

22.martā notiks 4. Pasaules ūdens dienai veltītā konference. Tēma: “Ūdens un pārtikas drošība”

13.03.2012.
 
Latvijas Avotu biedrība aicina žurnālistus un citus interesentus uz Pasaules ūdens dienai veltītu konferenci, kuras tēma šogad ir: “Ūdens un pārtikas drošība”.

Konferencē plānots vērst uzmanību uz ūdeni kā uz pārtikas pagatavošanas pamatu. Jo ūdenim ir lielāka saskarsme ar ūdeni pārtikas vai tās izejvielu ražošanas procesā, jo proporcionāli palielinās ūdens kvalitātes ietekme uz ražojamo produktu, kā arī procesā patērētā ūdens daudzums.

Konferenci organizē “Latvijas avotu biedrība” sadarbībā ar SIA “ECOFINN Latvija”.

Norises vieta ir Latvijas Dabas muzejs, konferenču zāle (Krišjāņa Barona ielā 4), sākums plkst.10.00.
 
Katru gadu Pasaules ūdens diena tiek veltīta kādam būtiskam ar ūdeni saistītam jautājumam. Šajā gadā pasākuma moto ir “WATER FOR FOOD” (Ūdens pārtikai). Pasaulē dzīvo 7 miljardi cilvēku, no kuriem katrs dienā izdzer vidēji no 2 līdz 4 litriem. Taču daudz vairāk ūdens tiek iztērēts pārtikas ražošanai. Tā, piemēram, lai līdz patērētājam nonāktu 1 kg liellopu gaļas, tiek iztērēts 15. 000 litri ūdens. Kilograms kviešu “izdzer” 1.500 litrus.
 
Pasaules dienas aktivitātes vada UNESCO. Valstis tiek aicinātas veltīt dienu, lai veiktu konkrētas darbības, kas veicinātu sabiedrības informētību, publicējot un izplatot informatīvus materiālus, rīkojot konferences, apaļā galda sarunas, seminārus un cita veida pasākumus, organizējot izstādes saistībā ar ūdens resursu saglabāšanu un attīstību un Agenda 21 ieteikumu ieviešanu.

Starptautiskās ūdens dienas notikumi sāksies 22.martā, kopā ar Vides aizsardzības kluba biedriem sagaidot saullēktu Zaķusalā. Šāda tradīcija iedibināta jau pirms daudziem gadiem, piedaloties vides aktīvistiem.

Latvijas Avotu biedrība ik gadu piedalās “Lielās Talkas” aktivitātēs, labiekārtojot Latvijas avotus. 2011.gadā sakopta Grīvnieku avota apkārtne Līgatnē un šogad plānots turpināt iesākto darbu avotu labiekārtošanā. Par “Lielās talkas” tēmu šogad ir izvēlēts ūdens.

2011.gada jūnijā notika Ekspedīcija “ Pa ūdens ceļu”, kuras mērķis bija praksē apgūt iemaņas pētīt un klasificēt avotus. Iegūtās zināšanas, tiks izmantotas, nākotnē Latvijas avotu profesionālas un videi draudzīgas labiekārtošanas metodikas veidošanai. Konferencē Avotu biedrības parstāvis iepazīstinās ar ekspedīcijas materiāliem.