Sākumlapa Ūdens Gaiss Gaisma Serviss Par uzņēmumu Ekodomāšana Ziņas Kontakti
Ziņas

ECOFINN Latvija SIA aicina interesentus un žurnālistus 22. martā uz ikgadējo Pasaules ūdens dienai veltīto konferenci. Šogad aktuālā tēma ir „Ūdens un enerģija”.

17.03.2014.
Latvijas Avotu biedrība sadarbībā ar „ECOFINN Latvija” organizētajā konferencē galvenā vērība tiks veltīta ūdens un enerģijas saiknei - tam, kā uzlabot enerģijas pieejamību, efektivitāti un ilgtspēju.
 
Šogad Latvijā enerģijas tēma ir sevišķi aktuāla, jo 2015.gada 1. janvārī plānots atvērt brīvo elektroenerģijas tirgu. Aktuāli jautājumi ir arī atjaunojamā enerģija, elektrotransports, bioenerģija, rūpniecības attīstība, kuri ražo vai patērē enerģiju un visos šajos procesos tiek izmantoti ūdens resursi.
 
Konferences norises vieta ir konferenču zāle Mūkusalas ielā 29, 3. stāvs, sākums plkst.11.00. Pasākumu atbalsta SIA Ecofinn Latvija un Rīga Radio 94,5 FM.
 
Katru gadu Pasaules Ūdens diena tiek veltīta kādam būtiskam ar ūdeni saistītam jautājumam. Šajā gadā pasākuma moto ir “Ūdens un enerģija” (Water and energy).
 
Šobrīd pasaulē vairāk kā 1,3 miljardiem cilvēku joprojām nav pieejama elektrība un aptuveni 2,6 miljardi cilvēku izmanto cieto kurināmo (galvenokārt biomasas) ēdiena gatavošanai. (Dati: worldwater.org)
 
Starptautiskās ūdens dienas notikumi sāksies 22. martā, kopā ar Vides aizsardzības kluba biedriem sagaidot saullēktu Zaķusalā. Šāda tradīcija iedibināta jau pirms daudziem gadiem, piedaloties vides aktīvistiem. Visi interesenti ir aicināti ņemt dalību.
 
Pasaules ūdens dienas aktivitātes vada UNESCO. Valstis aicinātas veltīt dienu, lai veiktu konkrētas darbības, kas veicina sabiedrības informētību, publicējot un izplatot informatīvus materiālus, rīkojot konferences, sarunas pie apaļā galda, seminārus un citus pasākumus, organizējot izstādes par ūdens resursu saglabāšanu un attīstību, kā arī par Agenda 21 ieteikumu ieviešanu.
 
Latvijas Avotu biedrība ir dibināta 2009. gadā. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību avotu problēmām, veicināt avotu aizsardzību un saprātīgu izmantošanu.