Gaiss līdzās ūdenim un gaismai ir viens no cilvēka dzīvības pamatnosacījumiem.
Gaiss ir dabiska vide, ārpus kuras cilvēka organisma darbība nav iespējama, — bez barības cilvēks var nodzīvot ilgāk par mēnesi, bet bez gaisa organisma dzīvības norises ilgst tikai dažas minūtes. Gaiss satur skābekli. Skābeklis nepieciešams organismam oksidēšanās procesos, bez skābekļa nav iespējama šūnu vielmaiņa, enerģijas ražošana. Skābekļa daudzumam gaisā jābūt vismaz 16%.
Gaiss ir diezgan sarežģīts gāzu kopums, kura raksturošanā būtiski parametri ir šādas gaisa īpašības: temperatūra, spiediens, blīvums, mitrums, cieto daļiņu un mikroorganismu sastāvs. Normāla atmosfēras gaisa sastāvā ir 78,1% slāpekļa, 20,9% skābekļa un 0,9% argona, un vēl tajā ir oglekļa dioksīds, neons, hēlijs, metāns, kriptons, ūdeņradis, slāpekļa oksiduls (smieklu gāze), oglekļa monoksīds, ksenons, ozons, slāpekļa oksīds, sēra dioksīds, amonjaks u. c.
Kvalitatīvs gaiss, ko katru brīdi elpojam, nosaka mūsu dzīves kvalitāti. Nedaudz skaitļu. Katru dienu cilvēks ieelpo apmēram 20 000 litru gaisa. Pateicoties gaisam, debesis ir skaisti zilas, jo gaisa gāzu molekulas izkliedē zilas krāsas gaismu vairāk nekā citu krāsu gaismu.
Būtu ideāli, ja gaiss būtu tīrs, piesātināts ar skābekli, dabisku mitrumu. Taču Latvijā vairāk nekā 70% cilvēku dzīvo pilsētās un ir aprēķināts, ka telpās cilvēks vidēji pavada 50–85% mūža. Pilsētvides atmosfērā, palielinoties automobiļu skaitam, arvien vairāk pieaug slāpekļa oksīda, tvana gāzes koncentrācija, kā arī palielinās gaistošo organisko savienojumu, cieto vielu daļiņu un citu veselībai kaitīgu savienojumu daudzums. Gaisa piesārņojums Rīgā jau tagad sasniedz gaisa piesārņojuma līmeni lielākajās Eiropas pilsētās. Un vēl – dažādu apstākļu dēļ piesārņojuma līmenis iekštelpās bieži ir krietni augstāks nekā ārā (to izraisa nepareiza ventilācija, mitrums, moderno biroja aparātu darbības blakusprodukti u. c.)
Tātad – viss, kas saistīts ar gaisu, nemaz nav tik vienkārši, un tam, kas mums elpojot liekas dabiski un nemanāmi, ir vajadzīga lielāka uzmanība un kontrole.
Ja gaisā ir palielināts cieto daļiņu daudzums vai ozona, slāpekļa un sēra dioksīda daudzums, cieš cilvēka veselība. Rodas elpošanas ceļu, plaušu, sirds slimības, imunitātes traucējumi – cilvēki biežāk slimo, pavājinās viņu darba spējas.
Jebkura uzņēmuma vai biroja vadītājam ir jārūpējas par gaisa kvalitāti darba telpās. Tas ne tikai pasargās strādājošo veselību, bet arī dos būtisku ekonomisko efektu. Svaigs gaiss – tā ir biznesa nepieciešamība.
„ECOFINN” veic darba telpas gaisa eksprestestu vai rūpīgu telpas mikroklimata ekspertīzi un iesaka optimālākos risinājumus gaisa kvalitātes uzlabošanai, t.i., tā jonizēšanai, mitrināšanai, cirkulācijai, attīrīšanai.
Savā darbībā „ECOFINN” vadās pēc Latvijas Republikas Ministru kabineta Noteikumiem par gaisa kvalitāti, kas stājās spēkā 18.11.2009.